Terra Naturi Matte Lipstick , 4 - Charming (4 g)

The perfect finish for your look

£3.40

(£850.00 / kg, Price shown includes 20% VAT. - Excludes delivery costs )

Colour: 4 - Charming

Only 2 items in stock

Delivery by Thursday, 08 October if you order by Wednesday at 23:59.

Great Britain: Free standard delivery from £69.90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • Matte effect
  • With jojoba oil
  • 100% natural cosmetics
  • Unisex Unisex

Frequently bought together with benecos Natural Lipgloss, Natural Glam (5 ml)

Terra Naturi Matte Lipstick , 4 - Charming (4 g) £3.40 (£850.00 / kg)
benecos Natural Lipgloss, Natural Glam (5 ml) £4.50 (£900.00 / l)
Total price: £7.90
Description

With the help of sunflower and jojoba oil, this lipstick ensures wonderfully nourished lips and also imparts a beautiful, matte colour.
The lipstick is a certified natural cosmetic product that rounds off your make-up look perfectly.

Item no.: XOF-MUE-1600-012-004-01
Content: 4 g
EAN: 2200300104134
Brand: Terra Naturi
Product Type: Make-up
Content by Ethos : Unisex
Legal information
Manufacturer: emea Handelsgesellschaft mbH, Wallnerstrasse 3/22, 1010, Wien, Austria, www.emea-cosmetics.com

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

1 English review written for Terra Naturi Matte Lipstick

23 customer reviews in all languages

4,5 out of 5 stars
5 stars
20 (66%)
4 stars
6 (20%)
3 stars
3 (10%)
2 stars
1 (3%)
1 Stars
0 (0%)

30 reviews
1 customer review in English
23 customer reviews in all languages

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder